انواع بیمه درمانی در ترکیه

انواع بیمه درمانی در ترکیه

انواع بیمه درمانی در ترکیه

انواع بیمه درمانی در ترکیه : به طور کلی انواع بیمه درمانی در ترکیه به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

بیمه دولتی توسط شرکت های خصوصی: این بیمه در دو حالت امکان پذیر است که شما سرمایه گزار یک شرکت باشید یا یک شرکت را به ثبت برسانید و یا با اجازه کار از دولت ترکیه در یک شرکت خصوصی مشغول به کار باشید در این صورت بیمه دولتی به شما تعلق میگیرد.

بیمه خصوصی توسط شرکت های خصوصی: این بیمه یکی از رایج ترین بیمه ها به شمار می آید و به افرادی تعلق می گیرد که به نوعی اقدام به دریافت اقامت ترکیه کنند البته به جز اقامت از طریق کار و سرمایه که به آن اشاره شد بسیاری از ایرانیان مهاجر نیز از این روش برای بیمه کردن خود استفاده می کنند.

بیمه دانشجویی ترکیه

یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه و دریافت ویزای تحصیلی این کشور است که برای دریافت آن، موظف به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر و قبول شرایط آنها هستید چون دانشگاه های این کشور در رتبه خوبی قرار دارند بسیاری را از سراسر دنیا به خود کشانده و برای اقامت از این روش استفاده  می کنند. پس از اقامت نیازمند دریافت بیمه هستید که یکی از انواع بیمه درمانی در ترکیه بیمه دانشجویی است در این روش دانشجوها موظف هستند ظرف سه ماه از تاریخ پذیرش آنها در دانشگاه، باید به سازمان ها و مراکز تامین اجتماعی محل تحصیلشان مراجعه کنند و در آنجا اقدام به دریافت بیمه کنند. هزینه بیمه دانشجویی به این صورت می باشد که برابر یک سوم حقوق ۳۰ روز متوالی در این کشور است با این روش خود را بیمه کنید و از خدمات درمانی این کشور بهره مند شوید درضمن شما فقط با داشتن این بیمه می توانید اقامت موقت خود را دریافت نمایید.بد نیست بدانید که برخی از دانشگاه های ترکیه خود دارای خدمات درمانی مناسبی است که بصورت رایگان در اختیار دانشجویان می گذارد.

خدماتی که توسط بیمه درمانی مورد پوشش قرار می گیرد

بیمه درمانی موجود در کشور ترکیه : بیمه درمانی موجود در کشور ترکیه موارد بسیاری را تحت پوشش خود قرار می دهد. اما سقف این موارد تماما بستگی به هزینه ای که شما برای بیمه پرداخت می کنید دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت بیمه های درمانی انواع مختلفی دارد و سقف و مبلغی را که پوشش میدهد نیز متفاوت است. نکته ی قابل توجه در این مورد این است که  برخی از  بیمه ها در مقصد هزینه شما را پرداخت می کنند اما برخی دیگر این قابلیت را ندارند و باید مدارک بیمارستان و هزینه ای را که پرداختید ، بعد از بازگشت از  مسافرت بپردازید. به طور کلی بیمه درمانی در کشور ترکیه شامل موارد زیر می شود:

هزینه ی MRI ، هزینه های بستری شدن در بیمارستان، رادیولوژی و تصویر برداری، ویزیت پزشک و آزمایش ها، کلیه خدماتی که در بیمارستان ها به بیماران ارائه می شود، پیوند اعضا، درمان های سرپایی و دندان پزشکی و جراحی بینی. لازم به ذکر است دو مورد آخر شامل موارد زیبایی نمی باشد و صرفا در صورت رخ دادن حادثه و تصادفی که منجر به درمان های دندان پزشکی و یا جراحی بینی شود، هزینه های شما توسط بیمه درمانی موجود در ترکیه پرداخت خواهد شد.

خدماتی که توسط بیمه درمانی مورد پوشش قرار نمی گیرد

مواردی از جمله حوادث طبیعی شامل این گونه بیمه ها نمی شود. برای مثال سیل، زلزله، آتشفشان، رانش زمین از جمله این موارد هستند. هم چنین حوادثی چون جنگ، شورش، اغتشاش عمومی، اقدامات تروریستی و فعل و انفعالات هسته ای نیز از جمله مواردی هستند که توسط بیمه درمانی مورد پوشش قرار نمی گیرند. هم چنین انجام ورزش های حرفه ای و یا ورزش هایی که خطرناک تلقی می گردند مانند اسکی، پرش با چتر، صخره نوردی و … جز این موارد هستند.

از طرفی استفاده از وسایلی که به عنوان وسیله عمومی حمل و نقل شناخته نشده اند، هزینه های مرتبط با بیماری هایی که فرد مسافر قبل از سفر به ترکیه به آن دچار بوده است، هزینه های اقدامات پیشگیرانه برای انواع مریضی ها مثل واکسیناسیون، بیماری ها و یا عوارضی که ناشی از مصرف ارادی الکل، دارو و یا مواد مخدر در خارج از کشور به وجود آمده باشند، اقدامات توانبخشی، پروتز ها، وسائل توانبخشی مانند عینک، عصا، کلیه بیماری های شیوع یافته در جهان نیز در لیست مواردی قرار می گیرند که توسط بیمه های درمانی کشور ترکیه مورد پوشش قرار نمی گیرند.

ترکیه کشوری است که در چند سال اخیر روند رشد صعودی را در تمامی زمینه ها داشته است که به عنوان مثال میتوان به بهبود شرایط اقتصادی اشاره داشت و همچنین این کشور به  پیشرفت فوق العاده چشم گیر در دانشگاه ها و پیشرفت سطح تحصیلی و همچنین میتوان پیشرفت در زمینه پزشکی و صنایع نیز اشاره کرد. بر همین اساس پیشرفت های متعدد در تمامی زمینه ها نیز از نظر خدمات درمانی و سلامت نسبت به تمامی کشورهای همسایه و منطقه ای خود از پیشرفت چشم گیری برخوردار است. این امر سبب انگیزه درمانی برای ایرانیان نیز شده است.

این شرایط بیمه درمانی در ترکیه مهمترین عامل کاهش هزینه های درمانی و سهولت در روند درمانی شده است.با توجه به قوانین کشور ترکیه اتباع خارجی که تمایل به دریافت اقامت این کشور هستند حتما باید خود و خانوادشان که در این کشور زندگی میکنند توسط یکی از شرکت های بیمه نسبت به دریافت بیمه درمانی در ترکیه اقدام کنند.

  • اگر قصد مهاجرت و اقامت و اقامت کشور ترکیه را دارید با ما همراه باشید  در ادامه مطلب قصد توضیح و شرح چگونگی دریافت بیمه درمانی در ترکیه برای شما عزیزان را داریم

انواع بیمه درمانی در ترکیه

بر اساس قانون کشور ترکیه دولت این کشور موظف به بیمه کردن همه شهروندان کشور است و تمامی شهروندان باید بتوانند از خدمات درمانی به صورت رایگان ویا با حداقل هزینه و بسیار اندک برخوردار باشند. همچنین اتباع خارجی که قصد دریافت اقامت دائم یا موقت در کشور ترکیه را دارند حتما باید خود را بیمه کنند تا اجازه اقامتشان صادر شود و  همانند شهروندان عادی از خدمات  بیمه درمانی در ترکیه  استفاده کنند.

در نتیجه اگر شما به هر طریقی اعم از تحصیلی – سرمایه گذاری – ثبت شرکت کار – کار – ازدواج و…. قصد اقامت ترکیه را داشته باشید برای دریافت و تمدید اقامت حتما باید بیمه درمانی در ترکیه  داشته باشید.

اتباع خارجی به دو صورت میتوانند خود را بیمه کنند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند که در ادامه برای شما عزیزان توضیح میدهیم:

  1. بیمه دولتی که توسط شرکت های خصوصی: این بخش مختص اشخاص و سرمایه گذارانی است که درکشور ترکیه ثبت شرکت کرده اند و یا سرمایه گذار یک شرکت هستند و یا در یک شرکت ترک استخدام هستند که در این صورت کارفرما با پرداخت حق بیمه سالیانه میتواند برای آن شخص ذکر شده بیمه دولتی دریافت کنند.
  2. بیمه خصوصی توسط شرکت های خصوصی: این روش رایج ترین و آسان ترین کاری است که اتباع خارجی و به ویژه ایرانیان برای بیمه شدن استفاده میکنند. در نتیجه اگر شما به هر طریق دیگری غیر از سرمایه گذاری و کار برای اقامت ترکیه اقدام کردید باید از این طریق نسبت به دریافت بیمه اقدام کنید.

در این روش شما باید به یکی از شرکت های خصوصی در کشور ترکیه مراجعه کنید و با توجه به نرخ مصوب و نوع بیمه انتخابی پس از پرداخت هزینه صاحب بیمه درمانی در ترکیه  میشوید.

  • مزایای بیمه درمانی در ترکیه 

دریافت بیمه درمانی در ترکیه علاوه بر اینکه میتواند اقامت در این کشور را برای شما تضمین کند مزایای درمانی بسیاری دارد که در ادامه برای شما عزیزان شرح میدهیم

بیمه درمانی در ترکیه خدمات زیر را تحت پوشش قرار میدهد:

1- درمان های سرپایی

2- هزینه های بستری شدن در بیمارستان

3- خدمات ارائه شده در بیمارستان مانند اتاق عمل، بی هوشی، آزمایشگاه، رادیولوژی و…

4- شیمی درمانی، پرتو درمانی و دیالیز

5- هزینه های پیوند اعضا

6- درمان های دندان پزشکی و جراحی بینی که در اثر حادثه یا تصادف ایجاد شده باشد

7- کلیه آزمایش‌های میکروب شناسی و پاتوبیولوژی

9- رادیولوژی و تصویر برداری

10- ام آر آی

11- هزینه ی بستری شدن در بخش های مراقبت های ویژه

12- هزینه های دارو

13- ویزیت پزشک و کلیه آزمایش‌های لازم برای تشخیص و یا جلوگیری از بیماری ها

در پایان ذکر این نکته ضروری است که در انتخاب نوع بیمه و شرکت بیمه شونده، دقت کنید تا بتوانید از حداکثر خدمات ارائه شده از طریق بیمه ها بهره‌مند شوید.