موزه پرا

موزه پرا

درباره موزه دیدنی پرا در استانبول

موزه پرا  : در شهر استانبول علاوه بر موزه هایی با شهرت جهانی مانند ایاصوفیه، کاخ توپکاپی، کاریه، موزه باستان شناسی و کاخ دولما باغچه، موزه ها و گالری های هنری متعددی وجود دارد که موزه پرا استانبول (Pera Museum Istanbul) یکی از آن هاست. برای اینکه این موزه جذاب را بهتر بشناسید با هرکجا تا انتها همراه باشید .

در مورد موزه پرا بیشتر بدانیم

موزه ی پرا استانبول یک موزه هنری در محله ی تپباشی منطقه ی بی اوغلو (پرا) استانبول است که به عنوان یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری استانبول شناخته شده است، ترکیه، واقع در خیابان شماره ۶۵ مشروطیه (مجاور با خیابان استقلال و نزدیک به میدان تکسیم) می باشد. موزه ی پرا یک تمرکز خاص بر شرق شناسی در هنر قرن نوزدهم دارد. موزه پرا استانبول در سال 2005 در منطقه پر جنب و جوش بی اوغلو بازگشایی شده و خیابان استقلال که خود مملو از فروشگاه، گالری هنری، کلیسا، مسجد، رستوران و کافه های متنوع است در نزدیکی آن قرار گرفته است . این موزه که از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد در ساختمانی 5 طبقه که در گذشته متعلق به هتل بریستول بوده واقع شده است

موزه پرا در استانبول در واقع کلکسیونی ارزشمند از مجموعه های هنری مختلف از قبیل مجموعه نقاشی، مجموعه ابزار اندازه گیری، مجموعه عکس های استانبول قدیم، مجموعه سرامیک و موزاییک است و هر چند وقت یکبار در این موزه نمایشگاه های هنری نیز برگزار می گردد. در این موزه نقاشی های زیبا و آثار هنرمندان مشهور جهان موجود می باشد که توجه گردشگران تور استانبول را به خود جلب می کند .

این موزه به عنوان یکی از دیدنی های استانبول در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها باز است و علاقه مندان در روزهای سه شنبه تا شنبه می توانند از ساعت 10 صبح تا 7 عصر و روزهای یکشنبه از ساعت 12 الی 18 به این موزه مراجعه کنند . بلیط بازدید از این مجموعه برای بزرگسالان 20 لیر و برای مراجعه کنندگان زیر 12 سال و بالای 65 سال 12 لیر می باشد . توجه داشته باشید که بازدید از موزه پرا در روزهای جمعه از ساعت 18 الی 22 رایگان است و این مجموعه ارزشمند روز اول تعطیلات مذهبی و روز اول ژانویه تعطیل می باشد .