شهر ترابزون

شهر ترابزون

آب و هوای شهر ترابزون

متوسط دمای شهر ترابزون در فصل بهار چیزی در حدود ۱۴ سانتی گراد است. این دما در فصل تابستان در چیزی حول و حوش ۲۶ درجه سانتی گراد قابل تغییر است. اگر بخواهیم وضعیت آب و هوای این شهر را در فصل های پاییز و زمستان نیز بررسی کنیم می توانیم بگوییم که بیشترین بارندگی در این شهر در فصل پاییز است و دمای هوا در این فصل به چیزی در حدود ۲۰ درجه سانتی گراد می رسد. در نهایت نیز می توان اضافه کرد که سردترین روزهای سال این شهر در فصل زمستان است و در روزهایی که بارندگی برف و باران زیاد باشد دمای هوایی در حدود ۵ درجه سانتی گراد در انتظار شما خواهد بود.

جاذبه های گردشگری شهر ترابزون

شهر ترابزون ترکیه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاد یاست که از میان آنها می توان این موارد را معرفی کرد:

دریاچه اوزون گل: می توان اعتراف کرد که این دریاچه یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی این شهر به شمار می رود. این منطقه در جنوب شهر ترابزون و ناحیه چایکارا واقع شده است و محیط متفاوتی را برای گردشگران فراهم آورده است تا بتوانند ساعاتی را در دامان طبیعت و در آب و هوایی بسیار خوب پشت سر بگذارند.

موزه و کلیسای ایا صوفیه: به طور کلی می توان گفت که این منطقه یکی از جاذبه های تاریخی بسیار مهم ترابزون به شمار می رود. این مکان پیش از این یک کلیسا بوده است که در نهایت در سال ۱۵۸۴ میلادی به مسجد تغییر کاربری داده است.

دیوارهای ترابزون: باید به این مسئله اشاره کرد که ترابزون ناک یکی از دژهای بزرگ در شهر ترابزون است. دیوارهای این دژ با همین نام شهرت پیدا کرده اند و به یکی از جالب ترین دیدنی های این شهر تبدیل گشته اند.