دهکده قدیمی

دهکده قدیمی

دهکده قدیمی  : در سفر، از فرهنگ های روستایی هیچ وقت نمی توان  گذشت حتی اگر آن سفر، آنتالیا باشد. اکثر گردشگران آگاه می باشند که پیاده روی در کوچه پس کوچه های روستایی چه امتیازی دارد، از این نظر روستاهای آنتالیا هم از هوجوم گردش گر در امان نبوده اند!

پس از آنکه در تور ویژه آنتالیا اگر  به کمی آرامش به دور از هر گونه شلوغی و ترافیک، برای رسیدن به آرامش بهتر است به دهکده قدیمی آنتالیا بروید.

دهکده ی  مانند هزارتو است و اسم آن Kaleici  است. برای پیاده روی و گشت و گذار در خیابان ها ساخته شده بود. خیابان های سنگ فرش و کاخ های عثمانی که باسازی شده و الان دارای سقف هایی با رنگ سفید و قرمز هستند، مکانی فوق العاده که خیابان هایش پر از انواع رستوران، هتل، فروشگاه های تهیه ی سوغاتی، بوتیک و گالری های هنری می باشد.

از دید ساختاری دهکده ها دارای خیابان هایی می باشد که کف هریک از آن ها به شکلی کهن و سنگ فرش نگهداری می شود، همچنین در این دهکده شما کاخ های امپراتوری بزرگ عثمانی را  خواهید دید که از خطر تخریب دورنگه داشته شده و آن ها را بازسازی کرده اند.

چنان چه  این دهکده، به نظر مکانی برای دوری از دنیای پر زرق و برق و شلوغ آدم ها به شمار می رود، اما برای کسانی که میل داشته باشند، چندین جاذبه ی گردشگری دیدنی هم  وجود دارد. «میدان اصلی» که دارای یک دروازه ی ورودی و یک برج ساعت سنگی است، یک بنای تاریخی زیبا به نام «مسجد محمد پاشا» که مربوط به قرن هجدهم میلادی می باشد و در پایان «مناره ی کوتاه» که مکانی درخور توجه است که فقط برخی از جاذبه های گردشگری دهکده ی قدیمی هستند.

در قرن نوزدهم  مناره ی کوتاه به آتش کشیده شد و الان فقط مخروبه ی از آن باقی مانده است. در ابتدا یک معبد رومی بود که بعدها به یک کلیسای بیزانسی تبدیل شد و اکنون هم یک مسجد است.

این دهکده به نوعی حفاظت شده است اما قدمت تاریخی آن قطعا هر کسی را به وجد خواهد آورد.