میدان هیپودروم

میدان هیپودروم

گذاری به میدان زیبای هیپودروم یا میدان سلطان احمد استانبول

میدان هیپودروم : گردشگران تور استانبول علاقمند به بازدید از دیدنی های این شهر هستند . دیدنی های استانبول شامل آثار تاریخی و موزه های متنوع می باشد . موزه های استانبول محل مناسبی برای نمایش هنر ، فرهنگ و تاریخ مردم ترکیه است اما آثار تاریخی هم نمونه های خاصی از این نمایش هستند . بخش عمده و مهم تاریخ شهر استانبول با نام قسطنطنیه گره خورده است، شهری که می‌توانید شاهد سرگذشت امپراطوری عثمانی در آن باشید. امروز می خواهیم دست تان را بگیریم و شما را به یکی از جاذبه های تاریخی و محبوب استانبول ببریم. میدان هیپودروم جایی است که برای شما انتخاب کرده ایم و قول می دهیم انتظار شما را از یک جای متفاوت و جالب برآورده کند.

میدان هیپودروم استانبول | Hippodrome Square Istanbul

میدان هیپودروم در استانبول ترکیه در زمان امپراتوری بیزانس مرکز اجتماعات، برنامه های ورزشی و سیرک شهر قسطنطنیه (استانبول امروزی) بوده است. میدان هیپودروم در حال حاضر با نام میدان سلطان احمد شناخته می شود و هنوز قطعاتی از آثار بیزانسی در آن موجود است. مهمترین نماد میدان هیپودروم، تئودوسیوس ابلیسک یا ستون هرمی آن است که در مصر ساخته شده است و ارتفاع آن به ۲۰ متر می رسد.

در دوران مختلف تاریخی، امپراطورهای متعددی به زیبایی میدان هیپودروم افزوده اند و آن را با سنگ های مرمرین، برنز و مجسمه های مسی که از دیار روم باستان، یونان و جاهای دیگر به این شهر آورده اند، بیش از پیش مزین نموده اند. بعد از تصرف استانبول و خاتمه دوران زمامداری روم شرقی، عملا تمام آثار مربوط به این امپراطوری به کلی از بین رفت و به جز چندین بنا و خرابه و قصر کوچک کاتیسما، چیزی از بقایای آن امپراطوری عظیم باقی نمانده است. خرابه های باقی مانده از جنگ نیز برای ساختن بناهای جدید مورد استفاده قرار گرفت.

موقعیت جغرافیایی هیپودروم استانبول

هیپودروم استانبول که امروز با نام میدان سلطان احمد شناخته می شود، در محله سلطان احمد منطقه فاتح بخش اروپایی استانبول ترکیه قرار دارد. هیپودروم در این منطقه با بخش بزرگی از جاذبه های توریستی استانبول، به ویژه دیدنی های تاریخی همسایه است. مسجد سلطان احمد (مسجد کبود)، موزه ایاصوفیا، موزه آثار تاریخی ترکی و اسلامی، کاخ موزه توپکاپی، آب انبار باستانی باسیلیکا سیسترن، بازار بزرگ استانبول، پارک معروف گلخانه، پارک سلطان احمد و… تنها بخشی از همسایگان هیپودروم در منطقه فاتح استانبول هستند.