محله اوجیلار

محله اوجیلار

بهترین منطقه در قلب استانبول ترکیه،محله اوجیلار

محله اوجیلار : استانبول به عنوان بزرگ‌ترین شهر در کشور ترکیه با اقبال بسیار بالایی رو به رو است و به جهت پیشرفت‌های زیادی که در زمینه‌های مختلف شهری، اقتصادی، تفریحی و… به دست آورده است به یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین شهر‌های کشور ترکیه تبدیل شده است. همین مسئله نیز باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری به این خاک پا بگذارند و ارزش و اعتبار گردشگری این منطقه را بالا ببرند. در این میان خیلی از افراد و اتباع خارجی به استانبول به عنوان مقصدی برای اقامت نگاه می‌کنند و به دنبال کسب و یافتن شرایطی برای زندگی در این شهر هستند.
طبیعتا استان و شهر استانبول دارای بخش‌ها و محله‌های متفاوتی است که هر کدام بنا بر شرایط و حال و هوای مختص به خود می‌توانند برای افراد مختلف مناسب باشند. محله‌های این استان و شهر با توجه به قدمت بالایی که دارند از نظر تاریخی و شهری قدرت نسبتا زیادی دارند که علاوه بر گردشگرانی که به طور سالانه با حمعیت بسیاری به آن‌ها مراجعه می‌کنند، گزینه خوبی برای کسانی که قصد اقامت دارند نیز به شمار می‌روند.

ویژگی‌های محله اوجیلار استانبول ترکیه در گذشته

محله آوجیلار که به ترکی استانبولی Avcılar نامیده می‌شود از ناحیه‌های اروپایی در استان استانبول است در ناحیه مرمره قرار گرفته است و بر اساس آمار سرشماری‌ای که در سال ۲۰۱۲ صورت گرفته است جمعیتی بالغ بر سی صد و نود و پنج هزار و دویست و هفتاد و چهار نفر بوده است که قطعا تا به الان تعداد بسیار زیادی به این رقم اضافه شده است.
در زمان‌های قدیم مسیر جاده سواحل مرمره فضای مهمی برای زمان‌های جنگی به حساب می‌آمئه و به همین دلیل هم در زمان فتح استانبول نیرو‌های عثمانی تمام تلاش خود را می‌کردند که این منطقه از ترکیه را با خود ملیت ترکی پر کنند. به همین دلیل هم می‌توان گفت که حضور ملیت و مردم ترکیه در این منطقه از همین دوره آغاز شده است.
از ویژگی‌های بارز این منطقه در دوران قدیم می‌توان به معماری باستانی عثمانی در بنا‌های متعدد آن و همینطور زمین‌ها و مزرعه‌های سنتی اشاره کرد.