قصر توپکاپی

قصر توپکاپی

قصر توپکاپی، نمای عصر امپراطوری عثمانی

قصر توپکاپی : بخش عمده و مهم تاریخ شهر استانبول با نام قسطنطنیه گره خورده است، شهری که می‌توانید شاهد سرگذشت امپراطوری عثمانی در آن باشید. قصر توپکاپی، مرکز حکومت و زندگی سلاطین عثمانی، خانه‌ی هزار داستان از چهارصد سال زندگی این امپراطوری بوده در شهر استانبول واقع شده است. قطعا انتخاب اول بسیاری از گردشگران تور استانبول منطقه تقسیم و مغازه های لوکس و زیبای این محله شلوغ استانبول است و بسیاری دیگر از توریست ها را در پارک ها و حاشیه های بسفر می بینید که در حال خوشگذرانی هستند. اما از جاذبه های گردشگری مهم استانبول باید به موزه های شگفت انگیز آن اشاره کرد. در ادامه با هرکجا همراه باشید تا شما را با دنیایی آشنا کنیم که قطعا عاشقش خواهید شد.

نگاهی بر تاریخچه قصر توپکاپی استامبول، ترکیه

کاخ توپکاپی یکی از بزرگ ترین و مهم ترین کاخ های استانبول است که دیدنش را نمی توان به راحتی از دست داد. این کاخ در طی سال های ۱۴۶۶ تا ۱۴۷۸ به دستور سلطان محمد دوم بر روی تپه ای کوچک در شبه جزیره قسطنطنیه بنا شد. خوب است بدانید که موقعیت توپکاپی به گونه ای است که از شمال با گلدن هورن، از جنوب با دریای مرمره و از شمال شرق با پل بسفر احاطه شده است و البته این کاخ اشراف فوق العاده ای به بخش شرقی و آسیایی شهر استانبول دارد. کاخ موزه توپکاپی یکی از اقامتگاه های اصلی سلاطین عثمانی در استانبول بوده و آنها برای حدود 400 سال از دوران حکمرانی 600 ساله ای که در این جا داشتند در آن سکونت داشتند

توجه داشته باشید که کاخ موزه توپکاپی در همسایگی مسجد سلطان احمد ” مسجد کبود ” بوده که همانطور که می دانید یکی دیگر از ساختمان های با شکوه و دیدنی در استانبول ترکیه شناخته می شود که طرفداران زیادی نیز دارد نکته حائز اهمیت این جاذبه این است که کاخ موزه توپکاپی در دو سبک معماری عثمانی و معماری باروک ساخته شده است و معماران کاخ موزه توپکاپی عبارتند از : معمار سینان ، آسم علی ، داوود آقا ، و سرکیس بالیان که همگی جزو بهترین ها در معماری می باشند.